Вечеря може нашкодити жіночому серцю

0
1152

Згідно з новим дослідженням, пізні обіди і важке вечірнє перекушування шкодять жіночому серцю, повідомляє видання medicalxpress.com.

Вечеря

Дослідники з Колумбійського університету в Нью-Йорку (New York City’s Columbia University) виявили, що у тих, хто ввечері з’їв більше своїх щоденних калорій, ризик серцевих захворювань підвищується.

«Те, як метаболізм, добовий ритм, цикли кортизолу / інсуліну працюють, вони не підтримують і не можуть підтримувати важку їжу в вечірні години», – сказала доктор Евеліна Грейвер (Evelina Grayver).

«Окрім того, що наші тіла не призначені для перетравлення в пізні години, ми також менш мобільні в нічний час, тому споживані нами калорії не витрачаються на енергію», – озвучила Грейвер, яка керує відділенням коронарної терапії в лікарні North Shore University Hospital в Манхеттен, Нью Йорк

У новому дослідженні взяли участь 112 жінок, середній вік яких 33 роки, чиє здоров’я серця було оцінено на початку дослідження, а потім знову через рік. Жінки записали, що вони їли протягом одного тижня на початку дослідження і протягом одного тижня 12 місяців по тому.

Більшість жінок їли їжу після 6 години вечора, але ті, хто споживав велику частину своїх щоденних калорій ввечері, мали тенденцію до погіршення здоров’я серця, говорять представники команди на чолі з Нуром Макарема (Nour Makarem).

Насправді, з кожним збільшенням калорій на 1% після 18 години вечора здоров’я серця відповідно погіршувалося.

Зокрема, жінки, які з’їли більше своїх щоденних калорій у вечірній час, частіше мали більш високий кров’яний тиск, вищий індекс маси тіла і більш поганий довгостроковий контроль рівня цукру в крові.

За даними дослідження, яке буде представлено на щорічних зборах Американської кардіологічної асоціації (American Heart Association’s), котра буде проходити 16-18 листопада в Філадельфії, подібні результати були отримані при збільшенні щоденних калорій на 1% після 20 години вечора.

«До сих пір підходи до профілактики серцевих захворювань, засновані на способі життя, були зосереджені на тому, що ми їмо і скільки ми їмо», – уточнив Макарієм в прес-релізі AHA. Але він також акцентував, що, коли їмо теж дуже важливо.

Дослідження підводить до того, що є хороші новини, тому що зміна термінів прийому їжі – це «проста, змінювана поведінка, яка може допомогти знизити ризик серцевих захворювань», додав Макарієм.

Доктор Сатджіт Бхусрі (Satjit Bhusri) – кардіолог в лікарні Ленокс Хілл в Нью-Йорку (Lenox Hill Hospital in New York City), погодився, що висновки мають сенс.

«Калорії – це безпосередня енергія», – сказав він. «Я завжди раджу пацієнтам їсти обід з низьким вмістом вуглеводів, ранній обід. Це просте розуміння і усвідомлення того, коли і що їсти, як то кажуть в дослідженні, може мати значний вплив на загальний стан серцево-судинної системи і результати».

Оскільки ці результати були представлені на медичній нараді, їх слід вважати попередніми, поки вони не будуть опубліковані в науковому журналі.

Previous articleЛікарняні ліжка з елементами міді вбивають бактерії
Next articleДослідники спроєктували туалет, який міг би збирати дані про здоров’я людини
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.