Дефіцит цинку як прогностичний маркер при цирозі печінки та печінковій енцефалопатії

0
56

Дефіцит цинку в сироватці крові є поширеним явищем серед пацієнтів з цирозом печінки та печінковою енцефалопатією (ПE), згідно з дослідженням, опублікованим у вересневому випуску Journal of Family Medicine and Primary Care.

by @freepik

Дослідники під керівництвом доктора Дівакара Кумара з Інституту медичних наук Раджендра Ранчі (Індія) вивчили рівень цинку у 150 пацієнтів з діагнозом цироз печінки, ускладнений ПE. Результати показали, що більшість цих пацієнтів страждають на гіпоцинцемію (низький рівень цинку в крові), причому тяжкість дефіциту цинку була тісно пов’язана з прогресуванням ПE, визначеним за критеріями Вест-Хейвена. Суттєві відмінності в рівнях цинку також спостерігалися серед пацієнтів з різними стадіями цирозу, причому у тих, хто помер, рівень цинку був значно нижчим (35,56 проти 48,36).

Результати також продемонстрували сильну позитивну кореляцію між рівнями цинку та альбуміну в крові, що може вказувати на додатковий зв’язок між дефіцитом цинку та загальним станом печінки (r = 0,88). Автори підкреслюють важливість регулярного скринінгу рівня цинку у пацієнтів з цирозом та ПE, особливо у тих, хто має низький рівень альбуміну, оскільки гіпоцинцемія пов’язана з підвищеною смертністю.

Дефіцит цинку може слугувати не лише маркером прогресування ПE, але й відкриває нові можливості для лікування. Попереднє заміщення дефіциту цинку може зменшити прогресування ПE та підвищити ефективність лікування, але це потребує подальшого дослідження на більшій вибірці пацієнтів для підтвердження результатів.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяСтрес на роботі знижує показники здоров’я серця – дослідження
Наступна статтяЗміни мікробіому можуть попереджати про ревматоїдний артрит
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.