Червоне м’ясо може збільшити ризик деменції до 13%

0
2

Нове дослідження вказує на зв’язок між підвищеним споживанням червоного м’яса, особливо обробленого, і зростанням ризику деменції, що підкреслює важливість змін у дієті для підтримання когнітивного здоров’я.

Image by tomwieden from Pixabay

Дослідники Массачусетського генерала Брігама виявили, що щоденне вживання ¼ порції обробленого червоного м’яса (приблизно дві скибочки бекону або один хот-дог) підвищує ризик розвитку деменції на 13%. При цьому ризик серцево-судинних захворювань зростав на 14%, а когнітивне старіння прискорювалося в середньому на 1,6 року на порцію. Дані ґрунтуються на довгострокових когортних дослідженнях, таких як “Дослідження здоров’я медсестер” і “Подальше спостереження медичних працівників”.

Механізми впливу споживання червоного м’яса на мозок включають порушення, пов’язані з кишковим мікробіомом. Зокрема, триметиламін-N-оксид (ТМАО), продукт розщеплення м’яса, може сприяти агрегації білків, таких як амілоїд і тау, які є ключовими в розвитку хвороби Альцгеймера. Крім того, високий вміст насичених жирів і солі в обробленому м’ясі негативно впливає на функцію клітин мозку.

Замінюючи червоне м’ясо іншими джерелами білка, такими як риба, горіхи чи бобові, можна знизити ризик деменції на 20%, зазначає доктор Даніель Ван, один з авторів дослідження. Він наголошує:

“Ми сподіваємося, що наші результати стимулюють ширше обговорення зв’язку між дієтою та когнітивним здоров’ям”.

Ці висновки підкреслюють необхідність оновлення дієтичних рекомендацій та подальших досліджень механізмів зв’язку між харчуванням і когнітивною функцією. Враховуючи старіння населення, зміна харчових звичок може стати ключовим елементом у зменшенні поширеності деменції та поліпшенні якості життя.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяРак кишечника серед людей до 50 років зростає епідемічними темпами
Наступна статтяЯк довго залишки їжі безпечні для вживання?
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.