Батьки уникають обговорення обов’язків, залишаючи це матерям

0
24

Дослідження, проведене докторкою Клер Стовелл з Університетського коледжу Лондона, виявило, що навіть у парах, де обоє партнерів заробляють однакову кількість грошей, саме жінки переважно ведуть розмови про батьківські обов’язки, що увічнює традиційні гендерні ролі.

by @wayhomestudio

Авторка зазначає, що “існують укорінені і беззаперечні очікування, що батьки повинні працювати повний робочий день, тоді як матері беруть на себе основну роль по догляду за дитиною через тривалі декретні відпустки, за якими слідує скорочення робочого часу”. Це підтверджують результати інтерв’ю з 25 професійними парами у Великій Британії, проведені у 2017–2018 роках. Жінки найчастіше самостійно ухвалювали рішення щодо догляду за дитиною, майже не залучаючи партнерів до дискусій про можливості адаптації робочих графіків.

Стовелл виділяє чотири основні причини такого нерівного розподілу обов’язків. По-перше, це традиційні уявлення про гендерні ролі, які сприймаються як норма. По-друге, батьки часто не усвідомлюють ризику потрапляння в ці ролі та шкодують, що не обговорювали питання розподілу обов’язків заздалегідь. По-третє, чоловічий робочий графік залишається поза дискусіями, адже рішення приймаються під впливом зовнішніх обставин, таких як доступність дитячих садків і вимоги роботодавців. Нарешті, чоловіки часто не знають, як розпочати розмову про розподіл батьківських обов’язків, побоюючись напруги у стосунках або зазіхання на “материнську” роль жінки.

Прикладом такого мислення є слова одного з опитаних чоловіків:

“Я думаю, якщо чесно, вона була набагато активнішою, ніж я, думала наперед, як все може скластися”.
Це свідчить про те, що навіть у разі підтримки ідеї спільного батьківства багато чоловіків не беруть активної участі в ухваленні рішень.

Дослідження також показало, що пари рідко прораховують економічну доцільність різних варіантів розподілу обов’язків, натомість покладаючись на власні припущення. Це може призводити до нерівномірного навантаження на одного з партнерів і фінансових втрат для сім’ї.

Зважаючи на результати дослідження, докторка Стовелл наголошує на необхідності активного залучення як сімей, так і політиків до створення умов для рівномірного розподілу батьківських обов’язків.

“Це підкреслює потребу в кращій підтримці та обізнаності для досягнення більш рівного розподілу обов’язків”, – зазначає вона.
На її думку, необхідно запроваджувати індивідуальні відпустки для батьків, які не можна передавати, а також стимулювати організації до створення умов для гнучкого графіку роботи. Це сприятиме більшій рівноправності у розподілі сімейних і професійних обов’язків та допоможе уникнути закріплення традиційних гендерних стереотипів.

Попередня статтяДослідження показало зв’язок між травмами мозку і креативністю
Наступна статтяСобаки-терапевти допомагають студентам боротися зі стресом
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.