Нещодавнє дослідження, опубліковане в журналі Alzheimer’s & Dementia, продемонструвало зв’язок між соціальною активністю та ризиком розвитку легких когнітивних порушень (MCI) і деменції.
Деменція вражає приблизно 50 мільйонів осіб у світі, що призводить до значних економічних витрат. Соціальна активність є важливим фактором, що може сприяти зменшенню ризику розвитку деменції та когнітивного спаду. Вона включає різні аспекти, такі як соціальна підтримка, відчуття самотності, сімейний стан та участь у громадській діяльності.
Дослідження, яке включало 1923 учасники віком у середньому 80,4 року, базувалося на даних проекту Rush Memory and Aging Project. Протягом 6,7 років спостереження у 36% учасників розвинулися MCI, а у 28% — деменція. Було встановлено, що збільшення соціальної активності асоціюється зі зниженням ризику деменції на 38% та MCI на 21%.
Найбільш соціально активні учасники мали на п’ять років вищий середній вік початку деменції порівняно з найменш активними. Аналогічна п’ятирічна різниця була зафіксована для MCI. Це підкреслює значення соціальної активності як потенційного механізму затримки розвитку когнітивних порушень і деменції.