Половина американців після 55 років може зіткнутися з деменцією

0
8

Нові дослідження показали, що ризик розвитку деменції в американців після 55 років досягає 42%, що вдвічі перевищує раніше оцінений рівень, із очікуваним подвоєнням кількості випадків до 2060 року.

by @freepik

Деменція, яка включає погіршення пам’яті, концентрації та когнітивних функцій, пов’язана зі старінням населення, генетикою, а також факторами ризику, як-от гіпертонія, діабет, ожиріння, нездорове харчування та стрес. Висновки дослідження, опублікованого в Nature Medicine, базуються на аналізі даних про здоров’я майже 16 000 учасників з 1987 року, зокрема афроамериканців, які є однією з найбільш уразливих груп.

Результати свідчать, що деменція у жінок поширеніша (48%) через їхню тривалішу середню тривалість життя, порівняно з чоловіками (35%). Наявність варіанту гена APOE4, який впливає на метаболізм холестерину, підвищує ризик деменції до 60%. Як зазначив доктор Джозеф Кореш із Нью-Йоркського університету Лангоне, половина американців може зіткнутися з когнітивними труднощами у віці старше 55 років, а ризик для осіб після 75 років перевищує 50%.

Зростання кількості випадків ставить серйозні виклики перед системою охорони здоров’я. Науковці наголошують, що політика запобігання серцево-судинним захворюванням, як-от контроль тиску та діабету, може сприяти зниженню ризику деменції. Водночас, за словами Кореша, потрібно приділяти більше уваги расовій нерівності, оскільки ризик деменції серед чорношкірих громад зросте втричі до 2060 року.

Для зменшення впливу деменції важливо посилити доступ до слухових апаратів для літніх людей із втратою слуху, оскільки це може зменшити ризик когнітивного зниження. Крім того, необхідно впроваджувати програми з покращення харчування та освіти, які, за словами вчених, можуть знизити ймовірність когнітивних порушень у старшому віці.

Очікуваний бум випадків деменції підкреслює необхідність стратегій для надання медичної допомоги, моніторингу стану здоров’я і запобігання тяжким випадкам у всіх демографічних групах.

Попередня статтяЧервоний виноградний сік знижує ризик еректильної дисфункції
Наступна статтяРанкова кава знижує ризик смерті від серцевих хвороб
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.