Прискорене старіння пов’язане з ризиком раннього колоректального раку

0
34

Прискорене старіння, коли біологічний вік людини перевищує її хронологічний вік, пов’язане з підвищеним ризиком розвитку поліпів товстої кишки — передракового стану, який може призводити до колоректального раку.

by @mecgrapics

На відміну від хронологічного віку, біологічний вік відображає вплив генетичних, екологічних і способу життя факторів, які оцінюються через епігенетичний аналіз ДНК. Як зазначає Шріа Кумар, старший автор дослідження:

«Прискорене старіння може передбачати час до смерті й навіть численні ракові захворювання».
Результати показали, що кожен додатковий рік прискореного старіння підвищує ризик утворення поліпів на 16%. Це дозволяє вважати біологічний вік корисним інструментом для оцінки ризиків у ранньому скринінгу.

Захворюваність на колоректальний рак серед осіб молодше 50 років зростає на 2% щорічно з 2011 року. У зв’язку з цим вікову межу для скринінгу було знижено з 50 до 45 років. Проте дослідження вказують, що цього може бути недостатньо, адже майже половина випадків раннього колоректального раку трапляється у пацієнтів молодших за 45 років.

Скринінгові підходи

Методи виявлення раку товстої кишки варіюються від зручних домашніх тестів до колоноскопії, яка залишається «золотим стандартом». Окрім виявлення раку, колоноскопія дозволяє видаляти поліпи, попереджуючи розвиток хвороби. Кумар підкреслює: «Колоноскопія — це не лише засіб раннього виявлення, але й профілактики раку».

Дослідження показало, що фактори способу життя, такі як ожиріння, куріння та вживання алкоголю, підвищують біологічний вік. Водночас стать була найсильнішим фактором ризику поліпів, зі значно вищою поширеністю у чоловіків. Це потребує подальших досліджень, щоб визначити роль гендерних відмінностей у ризику розвитку колоректального раку.

Скринінг, орієнтований на оцінку біологічного віку, може значно покращити результати профілактики. Кумар зазначає: «Якщо ми зможемо ідентифікувати людей із прискореним старінням та запропонувати їм ранню колоноскопію, ми можемо запобігти розвитку раку». Для підтвердження ефективності цього підходу необхідні масштабніші дослідження.

“Старіння є багатогранним процесом, і нам потрібні більш масштабні дослідження, щоб встановити, чи збігається біологічний вік більшості людей з їхнім хронологічним віком”, – сказала вона. “Вражає те, що численні дослідження, включаючи наше, виявили, що біологічний вік дає чітку інформацію про стан здоров’я, і це може допомогти нам запобігти раку”.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяСмертність від малярії повертається до допандемічного рівня
Наступна статтяНацілювання на мозковий фермент може запропонувати нове лікування ожиріння
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.