Як куріння прискорює старіння мозку та зменшує його об’єм

0
57

Дослідження показують, що куріння чинить значний негативний вплив на мозок, сприяючи його атрофії, прискорюючи процес старіння та підвищуючи ризик розвитку нейродегенеративних захворювань.

by @EyeEm

Куріння впливає на об’єм мозку, викликаючи атрофію в таких важливих областях, як гіпокамп і лобова кора, які відповідають за пам’ять, навчання та прийняття рішень. За словами доктора Стівена Алдера, невролога з Re:Cognition Health, токсичні речовини в сигаретах, зокрема нікотин і чадний газ, обмежують приплив крові до мозку, що зменшує постачання кисню до клітин мозку. Це сприяє пошкодженню і смерті клітин, що призводить до поступового зменшення об’єму мозку та зниження його щільності.

Куріння також пришвидшує старіння мозку, посилюючи окислювальний стрес і пошкодження кровоносних судин. Під впливом вільних радикалів нейрони руйнуються, що прискорює процес старіння та знижує когнітивні функції, такі як пам’ять, швидкість обробки інформації та виконавчі функції. Нікотин, обмежуючи кровотік, позбавляє клітини мозку кисню, що погіршує стан мозкової тканини і сприяє дегенерації клітин. За словами Алдера, це робить мозок курців більш сприйнятливим до вікових когнітивних порушень.

Дослідження також показують, що курці мають підвищений ризик розвитку нейродегенеративних захворювань, таких як хвороби Альцгеймера та Паркінсона. Куріння стимулює утворення амілоїдних бляшок, пов’язаних з хворобою Альцгеймера, а також порушує дофамінові шляхи, що підвищує сприйнятливість до хвороби Паркінсона. Крім того, звуження судин через вплив нікотину збільшує ризик інсульту, що може призвести до судинної деменції.

Сукупний вплив куріння на мозок робить його вразливим до когнітивних порушень і втрати пам’яті, погіршуючи якість життя і збільшуючи ризик серйозних неврологічних захворювань.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяЯк кишкова мікробіота регулює стрес і добовий ритм гормонів
Наступна статтяВчені відкрили новий механізм боротьби з пухлинами
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.