Дослідники синтезують психоделік, який вилікує депресію без галюцинацій

0
1147

Проведені дослідження показали, що такі психоделіки, як кетамін, підходять для лікування залежностей, почуття неспокою і депресії. Але є істотний мінус цих препаратів – вони викликають серцеву недостатність і стають причиною появи галюцинацій, повідомляє sciencealert.com.

Депрессия
Image by Anemone123 from Pixabay

Девід Олсон (David Olson), хімік з Каліфорнійського університету, стверджує: «Психоделіки – найсильніші наркотичні речовини. Ми дуже мало знаємо про їх вплив на людський мозок ». Вчений разом з колегами, а також з нейробіологом Ліндсі Кемерон (Lindsay Cameron) розпочали вирішення цього складного завдання. Вони хочуть зберегти корисні властивості препарату, але позбутися від усіх побічних ефектів.

Вчені отримали психоделічне з’єднання – ібогіан з африканського чагарнику Tabernanthe iboga. Методом функціонально-орієнтованого синтезу, вчені створили нову молекулу, яка викликає структурні зміни мозку тварин. Вони назвали отриману синтетичну молекулу табернанталогом (TBG).

На основі отриманої синтетичної молекули, Олсон з командою провели досліди на лабораторних тваринах. Вчені лікували алкогольну та наркотичну залежність. В ході дослідження з’ясувалося, що мишам досить однієї дози препарату для повної відмови від алкоголю. Щури з героїновою залежністю стали рідше шукати дозу наркотику, навіть коли вчені подавали їм спеціальний сигнал.

Експерименти на рибках довів, що TBG менш токсичний, ніж з’єднання ібогіан. Він не викликав характерні посмикування головою у мишей. Зазвичай судоми демонструють галюцинації. Вчені зробили висновок, що препарат покращує зв’язок між нервовими клітинами мозку.

Отримане з’єднання проявило себе як антидепресант. Миші дуже нервують, коли їх змушують плисти у воді. Вчені примусили піддослідних тварин плавати, а після вводили дозу TBG, в результаті – миші відразу розслаблялися і забували про стрес. «У дослідах з мишами, нове з’єднання не тільки спровокувало відмову гризунів від алкогольної залежності, а й виявило себе як антидепресант», – заявили вчені в статті.

Сучасні антидепресанти, безумовно, корисні. Єдина їхня проблема – це підбір відповідного препарату методом проб і помилок. Щоб зрозуміти, чи діють ліки, людині потрібно приймати їх мінімум 2 місяці. А це часом може стати справжнім кошмаром – нудота, запаморочення, безсоння і жахливе самопочуття. На жаль, навіть позитивний ефект може через час зникнути. Тоді людині доведеться проходити цей круг заново.

На відміну від антидепресантів, психоделіки не просто маскують проблему. Вони змінюють структуру мозку. Дослідження 2018 року довели, що подібні препарати змінюють структуру і будову нервів в префронтальній корі головного мозку щурів.

«Поки нам не вдалося встановити причинно-наслідковий зв’язок між зростанням нейронів і їх впливом на поведінку гризунів або людей», – попереджають вчені. Після того як щури отримали дозу TBG, в їх мозкових клітинах з’явилося більше сполучних гілок, але дослідники повинні встановити, чи є зв’язок між зростанням дендритних шипів і змінами в поведінці тварин.

«Тільки 18-метоксікоронарідін продемонстрував такий рівень безпеки. Зараз препарат проходить другу фазу випробувань. Інші аналоги ібогіану не дали такого результату », – заявили вчені. Їм потрібно провести велику роботу, але вже видно, що ліки стануть в пригоді для вирішення ряду проблем.

«Ми досліджуємо лікування одного психічного діагнозу за раз, але знаємо, що багато хвороб мають схожу природу. Можливо нам вдасться знайти одні ліки відразу для декількох захворювань », – сподівається Олсон.

У світі приблизно 800 тисяч осіб, які страждають від психічних розладів. Їм доводиться приймати ліки з важкими побічними ефектами. Вони сподіваються, що вченим знайдуть більш безпечний препарат.

Дослідження команди вчених було опубліковане в журналі «Nature»

Попередня статтяПомірне вживання вина і сиру зменшує зниження когнітивних функцій
Наступна статтяЩо варто знати про сонцезахисний крем
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.