67 хвилин, проведених на свіжому повітрі, зміцнюють психічне здоров’я

0
285

Переваги проведення часу на свіжому повітрі для психічного здоров’я

З настанням тепла багато людей частіше виходять на вулицю, насолоджуючись пікніками та довгими прогулянками. Новий аналіз показує, що в середньому 67 хвилин на день на свіжому повітрі необхідні для того, щоб відчувати себе відпочившим і омолодженим.

by @dalaybetancort

Нещодавнє опитування 2000 дорослих американців показало, що більше половини респондентів (57%) хочуть проводити більше часу на свіжому повітрі, ніж будь-коли раніше. Це обнадійлива новина, адже доведено, що активний відпочинок на свіжому повітрі має численні переваги для здоров’я.

Проведення аналізу

Дослідження показують, що прогулянки на свіжому повітрі, такі як прогулянки лісом, біг підтюпцем та участь у природоохоронних заходах, значно покращують психічне здоров’я. Регулярні заняття на свіжому повітрі тривалістю від 20 до 90 хвилин протягом 8-12 тижнів найефективніше підвищують настрій, зменшують тривожність і сприяють загальному позитивному настрою.

Дослідження, проведене компанією Talker Research для RVshare, показало, що більшість людей, які проводили час на свіжому повітрі, почувалися розслабленими (68%), відчували покращення настрою (66%) і могли очистити свій розум (64%). І навпаки, тривале перебування в приміщенні призводило до депресії (38%), тривоги (33%) і самотності (32%).

Майже шість з 10 людей (58%) повідомили, що відчувають запаморочення після занадто тривалого перебування в приміщенні, при цьому середній поріг толерантності до перебування в приміщенні становить 10 з половиною годин. Порушення планів на свіжому повітрі, такі як скасування рейсів або погана погода, також можуть призвести до розчарування (48%), фрустрації (32%) і роздратування (28%).

“Вихід за межі чотирьох стін і пригоди на свіжому повітрі приносять безліч фізичних і психічних переваг – від поліпшення настрою до релаксації і благополуччя”, – говорить Джон Грей, генеральний директор RVshare.

Популярні заходи на свіжому повітрі

Американці назвали свої улюблені види активного відпочинку на природі, відзначивши користь як для психічного, так і для фізичного здоров’я – 59% і 58% відповідно. Серед популярних видів активного відпочинку – приготування їжі на грилі або на свіжому повітрі (23%), піші прогулянки (14%) та кемпінг (11%).

Пандемія COVID-19 змінила вподобання щодо відпочинку: все більше американців тепер відвідують місця на природі (16%) та подорожі, які покращують їхнє психічне здоров’я (15%).

Опитування також показало, що 67% американців розглядають подорожі як форму турботи про себе, причому четверо з 10 (42%) відчувають потребу в далекій поїздці принаймні раз на півроку. Третина американців (33%) регулярно займаються активним відпочинком на свіжому повітрі, причому найпопулярнішими місцями відпочинку є пляж (44%), національні парки (29%) та велосипедні прогулянки (12%).

by @Stockbusters

Вподобання щодо подорожей

Більше половини респондентів (57%) надають перевагу подорожам автомобілем, а не літакам (25%). Така перевага може бути пов’язана з поширеним переконанням (83%), що подорож є невід’ємною частиною відпустки. Загалом, п’ять із шести респондентів зазначили, що активний відпочинок позитивно впливає на їхнє життя.

Ті, хто любить активний відпочинок на природі, відзначають значні переваги для психічного здоров’я, включаючи зниження рівня стресу (36%), психологічну перезарядку (33%) і більшу вдячність за життя (23%).

“Основний висновок полягає в тому, що перебування на свіжому повітрі та в дорозі під час подорожі корисне як для фізичного, так і для психічного здоров’я, – каже Грей. “Незалежно від того, чи гріємося ми на сонці, чи йдемо новою стежкою, чи дивимося на зоряне небо, ми всі відчуваємо оновлення, ясність розуму і свободу, які приходять з перебуванням на природі”.

Важливість часу на свіжому повітрі

Цей аналіз підкреслює важливість проведення часу на свіжому повітрі для загального добробуту. Регулярні заняття на свіжому повітрі не лише зміцнюють психічне здоров’я, але й забезпечують таку необхідну перерву від стресів повсякденного життя. Тож, коли погода потеплішає, подумайте про те, щоб присвятити більше часу активному відпочинку на свіжому повітрі. Хай то пікнік, довга прогулянка або похід на вихідні, ці моменти можуть значно покращити ваш настрій і здоров’я.

Попередня статтяРизики синтетичного тестостерону: наслідки для здоров’я
Наступна статтяНова надія для хворих на гліобластому: Подолання резистентності до хімієтерапії
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.