Дослідження, опубліковане в European Heart Journal, показало, що жирові накопичення всередині м’язів (“міжм’язовий жир”) пов’язані з підвищеним ризиком смерті або госпіталізації через серцевий напад чи серцеву недостатність, незалежно від індексу маси тіла (ІМТ).
Дослідники використовували комп’ютерну томографію для аналізу складу тіла кожного пацієнта, вимірюючи кількість і розташування жиру та м’язів у певній ділянці тулуба. ПЖТ = підшкірна жирова тканина СМ = скелетні м’язи ІМТ = міжм’язова жирова тканина. Джерело: Vivianty Taqueti / European Heart Journal
Міжм’язовий жир відрізняється від підшкірного, оскільки він може впливати на запальні процеси, зміну метаболізму глюкози та сприяти розвитку резистентності до інсуліну. У дослідженні за участю 669 пацієнтів, які скаржилися на біль у грудях або задишку, було встановлено, що кожне збільшення міжм’язового жиру на 1% підвищувало ризик мікросудинної дисфункції серця (CMD) на 2% і ризик серцевих ускладнень на 7%.
Дослідники використовували методики позитронно-емісійної томографії (ПЕТ) та комп’ютерної томографії (КТ), щоб вивчити склад тіла учасників. Вони дійшли висновку, що високий рівень міжм’язового жиру пов’язаний з вищим ризиком серцево-судинних подій, тоді як більша кількість м’язової маси навпаки знижує цей ризик.
За словами професора Вівіані Такеті, результати дослідження свідчать про необхідність удосконалення методів оцінки ризику серцево-судинних захворювань, зокрема врахування міжм’язового жиру. Учасники з високим рівнем CMD і міжм’язового жиру були найбільш уразливими до серцевих нападів та серцевої недостатності.
Ці знахідки відкривають перспективи для нових підходів у лікуванні, включаючи використання агоністів рецепторів глюкагоноподібного пептиду-1 та впровадження програм фізичних вправ. Подальші дослідження спрямовані на вивчення того, як ці втручання впливають на склад тіла та ризик серцево-судинних захворювань.
Важливо! Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.