Дослідники з Бристольського університету (Велика Британія) виявили значний зв’язок між проживанням у дитинстві поблизу галасливих доріг та підвищеним ризиком розвитку психічних розладів, зокрема депресії, тривоги та психотичної поведінки. Результати дослідження були опубліковані в журналі JAMA Network Open.
Дослідницька група проаналізувала дані про стан здоров’я понад дев’яти тисяч осіб, народжених у 1990-х роках, які проживали в різних міських, приміських і сільських регіонах Великобританії. Вчені ретельно збирали інформацію про рівень шуму та забруднення повітря навколо будинків учасників дослідження. Ці дані періодично оновлювалися: тричі в підлітковому віці та один раз у ранньому дорослому віці.
Кореляційний аналіз, проведений дослідниками, показав, що діти, які живуть поблизу жвавих доріг, що характеризуються високим рівнем шуму і забрудненням повітря, на 22% частіше стикаються з проблемами психічного здоров’я, такими як депресія, тривога і психотична поведінка, що включає такі симптоми, як нав’язливі думки і галюцинації.
Дослідники припустили, що забруднення повітря може викликати запалення в мозку, а постійний шум може порушити нормальний режим відпочинку, тим самим погіршуючи когнітивні функції. Поєднання цих екологічних стресорів негативно впливає на психічне здоров’я, що призводить до підвищення ризику розвитку психологічних розладів.