Вчені знайшли зв’язок між COVID-19 і хворобою Альцгеймера

0
15

Вчені виявили, що навіть легка форма COVID-19 може змінити білки мозку, які пов’язані з хворобою Альцгеймера, що потенційно збільшує ризик деменції.

by @freepik

Недавнє дослідження, опубліковане в журналі Nature Medicine, проаналізувало зразки крові учасників UK Biobank та показало, що люди, які перенесли COVID-19, демонстрували підвищену патологію мозку. Дослідники виявили зміни в ключових біомаркерах нейродегенерації, таких як бета-амілоїд (Aβ42:Aβ40), фосфорильований тау (pTau-181) та легкий ланцюг нейрофіламенту (NfL). Ці маркери асоціюються з ранніми ознаками нейродегенерації.

Дослідження включало 626 осіб, які мали позитивний результат на SARS-CoV-2, та 626 контрольних осіб без інфекції. Контрольні групи були підібрані на основі віку, статі, етнічної приналежності та способу життя. Використання ультрачутливих аналізів дозволило оцінити зміни у рівнях біомаркерів до та після інфікування.

Результати показали, що навіть у випадках легкої форми COVID-19 співвідношення Aβ42:Aβ40 було знижене, що свідчить про потенційний ризик нейродегенерації. Крім того, підвищений рівень pTau-181 і NfL вказував на пошкодження нейронів. Ці зміни були більш вираженими у людей старшого віку та з супутніми захворюваннями.

Дослідники підкреслюють, що отримані результати свідчать про необхідність довгострокового моніторингу когнітивного здоров’я у пацієнтів після COVID-19. Незважаючи на відсутність прямих доказів зв’язку COVID-19 із розвитком хвороби Альцгеймера, дослідження демонструє потенційні ризики для неврологічного здоров’я та необхідність подальших досліджень у цій сфері.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяВчені з’ясували як занурення в холодну воду впливає на здоров’я
Наступна статтяРегулярне вживання горіхів покращує когнітивні функції
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.