Помірне споживання пива змінює мембрани еритроцитів

0
115

Дослідження, опубліковане в журналі Nutrients, виявило, що помірне споживання як алкогольного, так і безалкогольного пива викликає значні зміни в ліпідному складі мембран еритроцитів, зокрема підвищує рівень холестерину та жирних кислот, що може впливати на функції клітин.

by @freepik

У цьому дослідженні брали участь 36 осіб з надмірною вагою та ожирінням 1-го класу. Учасники вживали пиво (алкогольне або безалкогольне) протягом чотирьох тижнів, після чого їхні мембранні ліпіди досліджували. Виявлено, що головними ліпідами мембран еритроцитів є фосфоліпіди, серед яких домінує фосфатидилетаноламін. Споживання пива, незалежно від наявності алкоголю, спричиняло схожі зміни в мембранному складі ліпідів, зокрема підвищення рівня холестерину та жирних кислот.

Результати дослідження

Вживання пива призвело до значного підвищення рівня вільного холестерину та жирних кислот у мембранах еритроцитів, причому не було помітних відмінностей між алкогольним та безалкогольним пивом у загальних змінах ліпідного складу. Хоча підвищений вміст холестерину зазвичай погіршує плинність мембран, у цьому дослідженні не було виявлено значного впливу на функції еритроцитів.

Experimental protocol for the intervention study.Експериментальний протокол інтервенційного дослідження..

Кореляційний аналіз показав, що вживання безалкогольного пива сприяло виразнішим позитивним зв’язкам між мембранними ліпідами еритроцитів і циркулюючими ліпідами в крові, включаючи рівні холестерину ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ).

Дослідження показало, що як алкогольне, так і безалкогольне пиво впливають на ліпідний склад мембран еритроцитів, хоча вплив на загальну плинність мембран був незначним. Подальші дослідження мають детальніше розглянути вплив цих змін на реологічні властивості еритроцитів та серцево-судинне здоров’я.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяРослинна дієта знижує ризики серцево-судинних захворювань
Наступна статтяСамотність підвищує ризик деменції: результати найбільшого дослідження
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.