Прагнучи зрозуміти тонкощі людського існування, дослідники з Університету Південної Каліфорнії (USC) заглибилися у взаємозв’язок між батьківством і сенсом життя. Їхні висновки, опубліковані в авторитетному журналі Frontiers in Psychology (FIP), проливають світло на глибокий вплив дітей і романтичних стосунків на сприйняття людиною своєї мети і самореалізації.
Поняття сенсу життя охоплює ступінь, до якого люди розуміють і отримують значення від свого існування. Воно охоплює віру в провідну мету, місію або всеосяжну ціль, яка надає життю цінності. Це глибоко особисте і суб’єктивне поняття здавна інтригувало філософів і науковців.
Щоб розібратися в складнощах цього зв’язку, команда USC опитала 473 американців, які наразі перебувають у романтичних стосунках. Дослідження проводилося з кінця 2020 до початку 2021 року.
Учасники оцінювали сенс свого життя, якість своїх романтичних стосунків та кількість дітей, яких вони мали. Більше половини (55%) учасників повідомили, що не мають дітей, 21% мали одну дитину, а 25% — більше однієї дитини. Середня кількість дітей на сім’ю становила 1,66, віком від новонароджених до 18 років.
Результати дослідження виявили переконливий зв’язок між батьківством, якістю стосунків і сенсом життя. Люди з більшою кількістю дітей і міцнішими романтичними стосунками, як правило, повідомляли, що відчувають більшу осмисленість життя. Щобільше, ті, хто сприймав своє життя як більш осмислене, також були більш релігійними і відчували сильніше почуття соціального зв’язку.
Цікаво, що чоловіки в середньому повідомили про дещо вищий рівень сенсу життя порівняно з жінками. Різниця в сенсі життя між батьками і не батьками була більш вираженою, ніж різниця між тими, хто має одну дитину, і тими, хто має кілька дітей.
Для жінок сила зв’язку між якістю стосунків і сенсом життя не змінювалася залежно від кількості дітей. Натомість у чоловіків якість стосунків найсильніше корелювала з сенсом життя серед тих, хто не має дітей, і цей зв’язок поступово слабшав зі збільшенням кількості дітей.