Ходьба з перервами спалює більше калорій: нові наукові дані

0
85

Дослідження показує, що короткі інтенсивні інтервали під час ходьби ефективніше сприяють спалюванню калорій, ніж безперервний темп.

by @brillenstimmer

У новому дослідженні взяли участь 10 здорових дорослих людей, середній вік яких становив 27 років. Їх попросили виконувати серію фізичних вправ на бігових доріжках та сходах, чергуючи короткі інтенсивні сесії з більш тривалими періодами постійної активності. Вчені вимірювали споживання кисню, яке є показником енергетичних витрат організму. Результати показали, що під час інтенсивних 10-30 секундних інтервалів учасники використовували на 20-60% більше кисню, ніж під час тривалої безперервної активності.

Ці дані підтверджують ефективність коротких сплесків інтенсивної ходьби, подібної до тренувань високої інтенсивності (HIIT), у порівнянні з рівномірним темпом. Під час таких тренувань тіло потребує більше енергії на початкових етапах кожного інтервалу, що підвищує загальні енергетичні витрати. Однак при тривалих сеансах в безперервному темпі тіло швидко адаптується, знижуючи споживання кисню та енергії.

Обмеженням дослідження є невеликий розмір вибірки та те, що його результати можуть бути не актуальними для людей похилого віку або осіб із хронічними захворюваннями. Важливо також, наскільки інтенсивно учасники під час коротких інтервалів підвищують частоту серцевих скорочень і використовують м’язи, що безпосередньо впливає на кількість спалюваної енергії.

На думку експертів, короткі інтенсивні сеанси ходьби з періодами відпочинку не лише підвищують витривалість, а й дозволяють краще відновлюватися, що робить наступний інтервал продуктивнішим. Це особливо важливо для тих, хто тільки починає займатися фізичними вправами або має низьку толерантність до фізичних навантажень.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяЛікарі попереджають про ризики цинги через дефіцит вітаміну С
Наступна статтяЧи повинні ви приймати щоденну терапію низькими дозами аспірину?
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.