Дослідники з Техаського університету A&M (TAMU) вперше розробили метод імплантації синтетичних кістково-хрящових вставок, що потенційно пропонує менш інвазивну альтернативу тотальній заміні колінного суглоба. Детальніше про це дослідження можна прочитати на офіційному сайті установи.
Інноваційні синтетичні вставки, розроблені дослідниками, можна імплантувати в будь-якому віці, не вимагаючи додаткових регенеративних процедур, таких як ін’єкції фактора росту клітин.
Пристрій складається з двох компонентів: хрящової головки та кісткової основи. Хрящова головка виготовлена з надміцного гідрогелю, який повторює механічні властивості натурального хряща, в той час як основа виготовлена з пористого біорозчинного полімеру, який з часом розчиняється в організмі.
Після імплантації основа поступово заміщується новою кістковою тканиною, підтримуючи положення хрящової головки. Циліндричний імплантат стимулює утворення нової кісткової тканини та інтегрується з тканиною, в той час як синтетичний хрящ забезпечує належну функцію суглоба.