Регулярне користування зубною ниткою може знизити ризик інсульту

0
23

Згідно з новими дослідженнями, регулярне використання зубної нитки може знизити ризик інсульту та фібриляції передсердь, що пов’язано зі зменшенням запальних процесів у ротовій порожнині.

by @Drazen Zigic

Дослідники встановили, що гігієна ротової порожнини відіграє важливу роль у профілактиці серцево-судинних захворювань.

“Користування зубною ниткою також було пов’язане з покращенням загального стану здоров’я, зокрема зниженням кров’яного тиску, здоровішим рівнем холестерину та меншою ймовірністю діабету”,
– зазначає доктор Сувік Сен, завідувач кафедри неврології Школи медицини Університету Південної Кароліни. Дослідження, що включало понад 6300 осіб, підтвердило зниження ризику ішемічного інсульту на 21%, кардіоемболічного інсульту на 44% та фібриляції передсердь на 12% серед тих, хто регулярно користується зубною ниткою.

Фахівці пояснюють цей ефект зменшенням запалення, викликаного бактеріями ротової порожнини, що можуть провокувати системне запалення та пошкодження судин.

“Запалення та окислювальний стрес сприяють фіброзу передсердь і порушенню електричної провідності серця”,
– зазначає доктор Сен. Також було відзначено вплив запалення на підвищення ризику утворення тромбів і розвиток атеросклерозу.

Попри перспективні результати, дослідження не доводить безпосередній причинно-наслідковий зв’язок між використанням зубної нитки та зниженням ризику серцевих захворювань. Доктор Харлан Крумгольц із Єльського університету зауважує:

“Люди, які регулярно користуються зубною ниткою, часто краще піклуються про своє здоров’я в цілому, тому важко сказати, чи саме зубна нитка відіграє ключову роль у профілактиці інсульту”.
Водночас, Американська кардіологічна асоціація наголошує на важливості регулярного догляду за ротовою порожниною для загального здоров’я серцево-судинної системи.

Висновки дослідження підкреслюють простоту і доступність використання зубної нитки як способу покращення здоров’я.

“Зубна нитка корисна не лише для ваших зубів – вона також може допомогти захистити ваше серце та мозок”, – підсумовує доктор Сен.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяВчені пояснили, як клітковина покращує травлення
Наступна статтяДефіцит вітамінів загрожує людям із діабетом 2 типу
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.