Профілактика раку та скринінг запобігають більшій кількості смертей, ніж прогрес у лікуванні

0
16

Дослідження Національного інституту раку (NIH) показало, що профілактика та скринінг раку за останні 45 років запобігли більшій кількості смертей, ніж прогрес у лікуванні.

by @freepik

Аналіз охоплював п’ять найпоширеніших видів раку: молочної залози, шийки матки, колоректального, легенів і передміхурової залози. Встановлено, що 80% із 5,94 мільйона смертей, яких вдалося уникнути в період з 1975 по 2020 рік, стали можливими завдяки профілактиці та скринінгу. Основними досягненнями були боротьба з тютюнопалінням, скринінг на рак шийки матки (Пап-тест, тест на ВПЛ), колоноскопія, а також мамографія для раннього виявлення раку молочної залози.

Вплив профілактики різниться за типами раку. Наприклад, припинення куріння запобігло 98% смертей від раку легенів, тоді як для раку молочної залози 75% врятованих життів пов’язані з прогресом у лікуванні. Ефективність скринінгу була найбільш помітною у випадках раку шийки матки (43% всіх уникнутих смертей) та колоректального раку (79%).

Автори підкреслили важливість продовження розвитку стратегій профілактики та скринінгу, зокрема впровадження вакцинації проти ВПЛ і розширення доступності тестів, які можна виконувати самостійно. Однак результати дослідження обмежуються лише цими п’ятьма локалізаціями раку і не враховують такі аспекти, як можливі побічні ефекти втручань чи їхній вплив на якість життя.

Оптимізація використання профілактичних заходів та їх доступність для всіх груп населення, особливо вразливих, можуть значно знизити смертність від раку. У подальшому слід зосередитися на розробці нових підходів для боротьби з іншими видами раку, такими як рак підшлункової залози та яєчників, які залишаються особливо смертоносними.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяСвинець у бензині пов’язаний із понад 150 мільйонами надмірних випадків психічних розладів
Наступна статтяЧорний шоколад знижує ризик діабету на 21% – дослідження
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.