Препарат від кашлю виявився ефективним проти фіброзу легень

0
34

Декстрометорфан, звичний інгредієнт сиропів від кашлю, виявився перспективним кандидатом для лікування фіброзу легень, згідно з дослідженням, опублікованим у Science Translational Medicine.

У новому дослідженні вивчався потенціал декстрометорфану, препарату, схваленого FDA, у лікуванні фіброзу легень. Фіброз легенів виникає після накопичення рубцевої тканини в легенях (на лівому зображенні показана легеня миші з рубцевою тканиною), яка зменшилася після лікування декстрометорфаном (на правому зображенні). Копирайт зображення: Muzamil Khan and Creative Team /EMBL

Фіброз легень характеризується накопиченням рубцевої тканини в легенях через надмірне утворення колагену, що ускладнює дихання і може призводити до органної недостатності. У спільній роботі EMBL Heidelberg та інших наукових установ було продемонстровано, що декстрометорфан здатен пригнічувати утворення колагену та зменшувати фіброзні зміни. За словами Музаміла Маджида Хана, першого автора дослідження:

«Вивчення вже схвалених препаратів може значно пришвидшити пошук ефективних засобів лікування».

Дослідження включало аналіз бібліотеки препаратів, схвалених FDA, із застосуванням високопродуктивної мікроскопії та інноваційних методів, таких як транскриптоміка та протеоміка. Застосування декстрометорфану на мишачих моделях фіброзу і 3D-культивованій тканині легенів людини підтвердило його ефективність.

«Ми знаходимося на стадії планування клінічних випробувань, щоб оцінити дію препарату у пацієнтів»,
— зазначив Райнер Пепперкок, керівник групи EMBL.

Результати дослідження мають значний потенціал для подальшого вивчення. Пепперкок додав:

«Це фундаментальне відкриття може стати основою для розробки нових варіантів терапії фіброзу легень»
. Хоча необхідно провести додаткові дослідження, декстрометорфан відкриває нові перспективи у лікуванні цього тяжкого захворювання.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяЦироз печінки не підвищує ризик ішемічної хвороби серця
Наступна статтяОксфордські вчені спростили перевірку транспорту кисню кров’ю
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.