Нове дослідження: чому ми обираємо кетчуп або соус чилі

0
3

Дослідження Гельсінкського університету показало, що індивідуальне хімістетичне сприйняття — хімічно індуковані тактильні відчуття у ротовій порожнині — значно впливає на харчові звички, споживання їжі та напоїв, а також на задоволення від смакових спогадів.

by @stockking

Науковець Суло Рукка виявив, що рівень хімістетичної чутливості корелює зі сприйняттям смаку та впливає на вибір харчових продуктів. Наприклад, люди з нижчою хімічною чутливістю споживають більше гострої їжі та алкоголю, тоді як чутливіші учасники частіше вдаються до пом’якшення смакових відчуттів, додаючи молоко в каву чи вибираючи менш пікантні продукти.

Дослідження також виявило гендерні відмінності: жінки частіше відчувають сильніше печіння від капсаїцину, ніж чоловіки. Окрім того, попередні дані свідчать про зв’язок між хімістетичним сприйняттям і споживанням жирної, солоної та солодкої їжі, особливо серед чоловіків, але ці результати потребують подальшого підтвердження.

Результати дослідження мають значення для громадського здоров’я, оскільки індивідуальні сенсорні особливості впливають на харчову поведінку, що може допомогти у вирішенні проблем, пов’язаних із харчуванням. Як зазначає Рукка,

«глибше розуміння сенсорної складності їжі сприятиме створенню продуктів, які краще відповідають індивідуальним уподобанням, а також допоможе розробити смачніші та здоровіші варіанти рослинних білків».

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяЯк запобігти емоційним зривам: поради психологів
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.