Неодружені мають нижчий рівень задоволеності життям

0
15

Люди, які залишаються самотніми протягом усього життя, мають нижчий рівень задоволеності життям та відрізняються певними рисами особистості порівняно з тими, хто перебуває у партнерських стосунках, як свідчить нове дослідження, опубліковане в Psychological Science.

by @freepik

У дослідженні, яке охопило понад 77 000 європейців віком від 50 років, виявлено, що неодружені мають нижчі показники екстраверсії, сумлінності та відкритості до досвіду. Учасники, які ніколи не перебували у тривалих стосунках, були менш задоволені життям, ніж ті, хто мав партнера в минулому. Джулія Стерн з Бременського університету зазначає, що для літніх людей, які потребують більшої допомоги, брак партнера може стати серйозною проблемою через обмежені соціальні мережі підтримки.

Результати вказують, що особистісні риси можуть впливати на ймовірність вступу у стосунки. Люди з високою екстраверсією та відкритістю частіше створюють партнерські зв’язки. При цьому соціалізація, спричинена стосунками, має лише незначний вплив на зміну особистості. Культурний контекст також грає роль: у країнах із високим рівнем одруження самотність більше впливає на задоволеність життям.

Важливо зазначити, що деякі групи, зокрема літні самотні жінки, можуть мати вищу задоволеність життям, ніж самотні чоловіки. Старші люди також частіше приймають свій статус, оскільки очікування одруження в їхньому оточенні зменшуються.

Попередні дослідження демонструють зв’язок між задоволеністю життям, рисами особистості та здоров’ям. Це підкреслює важливість розробки програм для літніх неодружених людей, які сприяли б їхньому благополуччю. Створення нових соціальних ініціатив і мереж підтримки, що враховують особистісні відмінності, може допомогти зменшити самотність і покращити якість життя цієї групи населення.

Попередня статтяВчені знайшли хобі, яке зменшує ризик деменції
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.