Нове дослідження показало, що мідні лікарняні ліжка у відділенні інтенсивної терапії (ICU) містили в середньому на 95 відсотків менше бактерій, ніж звичайні лікарняні ліжка, і підтримували ці рівні низького ризику протягом всього перебування пацієнтів у лікарні. Дослідження опубліковане минулого тижня в журналі Американського товариства мікробіології «Прикладна і екологічна мікробіологія» (Applied and Environmental Microbiology), повідомляє видання sciencedaily.com.
© Canva
Лікарняні ліжка є одними з найбільш забруднених поверхонь в умовах догляду за хворими.
Знання антимікробних властивостей міді сходить до стародавньої Аюрведи, коли питна вода часто зберігалася в мідних посудинах для запобігання хворобам. В сучасну медичну епоху численні дослідження відзначають антимікробні властивості міді.
Однак до недавнього часу ніхто не проєктував лікарняні ліжка для невідкладної допомоги, які дозволяли б інкапсулювати всі поверхні високого ризику в мідь.
У цьому дослідженні порівнювалася відносне забруднення ліжок у відділеннях інтенсивної терапії, оснащених мідними поручнями, підніжками і елементами управління, з традиційними лікарняними ліжками з пластиковими поверхнями. Майже 90 відсотків зразків бактерій, узятих з верхівок пластикових елементів, мали концентрації бактерій, що перевищують безпечні рівні.