Людське серце може мати приховану здатність до самовідновлення

0
6

Нове дослідження виявило, що імплантація допоміжних пристроїв лівого шлуночка (LVAD) значно підвищує здатність серця до регенерації, активуючи утворення нових м’язових клітин у хворих із серцевою недостатністю.

by @97kasunifernando

Здатність серця до оновлення м’язових клітин (міоцитів) у нормальних умовах є дуже обмеженою. Дослідники Каролінського інституту (Швеція) встановили, що після серйозної серцевої недостатності швидкість утворення нових клітин знижується ще більше. Проте у пацієнтів, які отримали LVAD — механічний насос, що підтримує кровообіг, — цей показник зростає у шість разів порівняно зі здоровим серцем. Це відкриття дозволяє припустити, що LVAD активує приховані механізми відновлення серцевої тканини.

Наразі механізм цього ефекту залишається незрозумілим, і вчені не мають достатніх даних для його пояснення. У подальших дослідженнях планується детальне вивчення процесу на клітинному та молекулярному рівнях. Використовуючи метод радіовуглецевого датування, який дозволяє визначати “вік” клітин за рівнем радіоактивного вуглецю, дослідники змогли підрахувати швидкість оновлення міоцитів. Цей підхід заснований на унікальному феномені зменшення концентрації радіоактивного вуглецю в атмосфері після заборони ядерних випробувань у 1963 році.

Отримані результати відкривають перспективи для розробки нових методів лікування пацієнтів із серйозними ураженнями серця. Якщо вдасться знайти спосіб стимулювати природну регенерацію серця, пацієнти можуть уникнути трансплантації або довготривалої механічної підтримки. За словами дослідників, це дає надію на створення терапій, які можуть прискорити процес відновлення серця після серйозних інцидентів, таких як серцева недостатність.

Дослідження виконано за підтримки Шведської дослідницької ради, Фонду Ледака та Фонду Рагнара Содерберга. Результати публікуються без конфлікту інтересів.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяВечеря після 17:00 години підвищує ризик діабету: нове дослідження
Наступна статтяЯк перегляд негативного контенту впливає на психічне здоров’я
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.