Дослідження Університету Південної Австралії свідчить, що формування нових звичок триває значно довше, ніж популярні 21 день, і може займати в середньому від 59 до 66 днів, а в окремих випадках навіть до 335 днів.
Науковці акцентують, що це відкриття є критично важливим для розробки стратегій у сфері охорони здоров’я, які спрямовані на попередження хронічних захворювань, таких як діабет 2-го типу, серцево-судинні захворювання, хвороби легень та інсульти. В Австралії ці стани є основним тягарем для системи охорони здоров’я, хоча їх можна уникнути за допомогою змін способу життя.
Доктор Бен Сінгх з Університету Південної Австралії зазначає, що поширене уявлення про формування звички за три тижні не підтверджується науковими даними: «Наше дослідження показало, що формування звички зазвичай починається через два місяці, але час суттєво варіюється залежно від обставин».
Ключовими факторами, що впливають на успішність, є частота повторення, мотивація та задоволення від нової діяльності. Наприклад, ранкові звички, такі як фізичні вправи чи здоровий сніданок, краще інтегруються у повсякденне життя, якщо вони вписуються у звичний розпорядок дня і викликають позитивні емоції.
Результати дослідження підкреслюють важливість планування:
Попри індивідуальну тривалість процесу, головне — не втрачати мотивації після першого місяця спроб. Ці висновки можуть стати основою для нових підходів до громадських програм охорони здоров’я, орієнтованих на сталі зміни поведінки.