Дим від свічок може погіршувати концентрацію та увагу

0
27

Запалювання свічок у приміщенні може здаватися невинною та затишною звичкою, але забруднення повітря їхнім димом без належної вентиляції може суттєво впливати на когнітивні функції людини, зокрема на здатність концентруватися та розпізнавати емоції.

by @freepik

Дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, показало, що навіть короткочасний вплив забрудненого повітря може погіршити вибіркову увагу.

«Наше дослідження надає переконливі докази того, що навіть короткочасний вплив забрудненого повітря може мати негайний негативний вплив на функції мозку, необхідні для щоденної діяльності»,
— зазначає доктор Томас Фаерті з Університету Бірмінгема. Учасники експерименту, які перебували в кімнаті із задутою свічкою протягом години, через чотири години демонстрували гірші результати тестів на концентрацію порівняно з тими, хто перебував у приміщенні з чистим повітрям.

Дослідники використовували тести на вибіркову увагу, зокрема розпізнавання зображень, під час яких учасники повинні були визначати стать облич або розпізнавати емоції на фото. Люди, які вдихали дим свічок, гірше розрізняли емоційні вирази, особливо коли зображення були неоднозначними, що свідчить про негативний вплив забруднення на соціальну взаємодію. Вважається, що цей ефект спричинений частинками забруднення, які викликають запальні процеси в організмі або потрапляють у кровообіг через легені та можуть впливати на мозок.

Хоча в дослідженні не було встановлено зв’язку між забрудненням і робочою пам’яттю, науковці наголошують на необхідності провітрювати приміщення після задування свічок або уникати їх використання у закритих просторах.

«Ми використовували свічки просто для представлення низки внутрішніх і зовнішніх забруднень, які можуть вплинути на когнітивні функції людей», — пояснює Фаерті.
Висновки дослідження підкреслюють важливість контролю якості повітря у приміщеннях, особливо для людей, які працюють або проводять багато часу вдома.

Попередня статтяВчені назвали три фактори, що підвищують ризик хвороби печінки
Наступна статтяВчені довели, що очищення соками може шкодити мікробіому кишечника
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.