Дренажний масаж: показання, особливості та ефективність

0
3273
Стаття написана згідно з науковими стандартами і перевірена медичним працівником
Цей текст відповідає вимогам медичної літератури, медичним установкам і сучасних досліджень і був переглянутий медичними працівниками. Джерела та автор.
[lwptoc]

Коли хворіє дитина, батьки завжди намагаються знайти оптимальне рішення для її лікування. Щоб якомога менше ліків і якомога більше користі. Дренажний масаж при кашлі – один з найефективніших способів допомогти впоратися із захворюванням. Тільки робити його потрібно у фахівця і строго за рекомендацією лікаря.

дренажний масаж

Що таке дренажний масаж?

Дренажний масаж – це процедура, яка потрібна для зміцнення мускулатури дихальних шляхів. Вона не є виключно дитячою, такі маніпуляції призначають також дорослим. Але найчастіше пацієнтами масажистів стають саме діти. Вони більше хворіють, та й фізіологічно бронхи і трахея дитини вужчі, що ускладнює відходження мокроти при кашлі.

Важливо тільки розуміти та пам’ятати, що призначити таку процедуру повинен лікар. Самостійно приймати рішення про необхідність дренажного масажу не варто. Для цього є конкретні покази і навіть протипоказання.

Дренажный массаж: показания и противопоказания

Дренажний масаж – це не класичні розтирання і розминання для зняття втоми або розслаблення. Це лікувальна процедура, яка виконується технологічно точно і тільки тоді, коли це допустимо і потрібно.

Показаннями до таких маніпуляцій є:

  • Бронхіт;
  • Хронічний кашель;
  • Хронічна пневмонія;
  • Емфізема легенів;
  • Плеврит;
  • Бронхіальна астма (в проміжках між її нападами);
  • Пневмосклероз.

Також даний вид масажу має ряд протипоказань, при яких не можна проводити ніяких маніпуляцій:

  • Загострення захворювання (гостра форма плевриту, напади астми, гостра пневмонія);
  • Висока температура;
  • Шкірні висипання;
  • Серцева недостатність III ступеня;
  • Туберкульоз;
  • Запалення гортані, набряк дихальних шляхів;
  • Дефіцит маси тіла;
  • Інтоксикація;
  • Слабкість і поганий загальний стан;
  • Сухий кашель.
У дітей протипоказанням є і вік до 6 місяців.

Ще один важливий момент – голод. Неможна робити процедуру при переповненому шлунку. В ідеалі такі маніпуляції рекомендується проводити через 2 години після їжі (мінімум через годину) і не менше ніж за 30 хвилин до наступного прийому їжі.

Ефективність дренажного масажу

Перебільшити ефективність дренажного масажу неможливо. Якщо є захворювання, при яких масажні дії мають сумнівну або недоведену користь, то в цьому випадку якраз навпаки. Дренажний масаж при бронхіті та інших хворобах дихальних шляхів дійсно допомагає впоратися з кашлем і домогтися відходження мокроти. Яка його роль?

  1. Покращує функції дихальної системи.
  2. Має протизапальну та спазмолітичну дію.
  3. Покращує кровопостачання в легенях.
  4. Підсилює дію лікарських препаратів.
  5. «Викликає» імунітет.
  6. Збільшує відходження мокроти від слизової оболонки бронхів.

Пояснюється такий ефект просто – при дренажному масажі розігріваються бронхи, що допомагає стабілізувати дихання і створює сприятливі умови для відходження секреції.

дренажный массаж

Дренажний масаж дитині: особливості процедури

Дренажний масаж немовляті і старшій дитині можна виконувати після обстеження педіатром і виключення будь-яких протипоказань. В ідеалі такі маніпуляції рекомендують проводити двічі на день – для кращого відходження мокроти. Триватиме процедура до 15 хвилин.

Не можна робити дренажний масаж з першого ж дня захворювання. Потрібно перечекати гостру форму захворювання, і починати маніпуляції тільки з 4-5 дня. Також не слід очікувати, що вже після першого масажу, стан різко поліпшитися – результати будуть видні по закінченню всього курсу.

Роблячи дренажний масаж дитині, важливо не тільки правильно виконувати всі маніпуляції, але і налагодити з нею контакт. Щоб малюк не боявся дотиків і довіряв людині, яка намагається їй допомогти. Після закінчення процедури маленького пацієнта рекомендується укутати пледом або ковдрою.

Дренажний масаж – не панацея від усіх видів кашлю. Але це дієвий спосіб полегшити протікання хвороби і поліпшити стан хворого. Головне – довіритися лікарю і масажисту, і не займатися самолікуванням.

Вся інформація, викладена в блозі, носить інформаційний характер і не замінює очної консультації лікаря!

Джерела:

  1. https://stop-kashel.ru/drenajnyi-massaj/
  2. https://www.healthline.com/health/how-to-perform-lymphatic-drainage-massage
  3. https://www.mothering.com/articles/diy-sinus-massage-stuffy-children/
Попередня статтяКіфоз або «горбата спина»: причини, симптоми, лікування
Наступна статтяБАДи для здоров’я хребта
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.