Дослідження Єльського університету виявило поствакцинальний синдром

0
13

Жертви післявакцинальних ускладнень, які стали інвалідами внаслідок щеплення від Covid, прокоментували гучне дослідження Єльського університету, що засвідчило екстремальні зміни в організмі після вакцинації.

by @freepik

Коли дослідники Єльського університету виявили виснажливий синдром, що пов’язаний із вакцинами проти Covid, мешканка Арканзасу та 31-річна ветеранка армії Лінді Айерс відчула полегшення.

Вона користується інвалідним візком із 2021 року, після другої дози вакцини Pfizer, зробленої через вимоги військового відомства. Майже три роки лікарі пояснювали їй надмірну втому, слабкість і шалене серцебиття тривожним розладом або наслідками перенесеного Covid. Варіант про можливу негативну реакцію на щеплення постійно відкидали, а її саму називали антивакцинаторкою.

Подібні історії розповідають і тисячі американців. Одразу після резонансних повідомлень про нове дослідження DailyMail.com поспілкувався з десятками людей, серед яких працівники сфери охорони здоров’я, військові та юристи. Усі вони зізналися, що відчули полегшення й моральну підтримку, коли їхні багаторічні скарги та припущення почали сприймати всерйоз.

Серед них — 39-річний біолог, доктор Тревор Кейлер із Міннесоти. До ускладнень, які в нього виникли після ін’єкції вакцини Moderna — серед них серйозний тремор, хронічна втома та часткова втрата зору, — він був завзятим прихильником вакцинації та активно займався наукою. Зараз же йому довелося скоротити робочі години. Чоловік, який раніше обожнював походи та активний спосіб життя, тепер не може гуляти лісом разом із дружиною та двома дітьми.

На сьогодні мРНК-вакцини компаній Moderna та Pfizer, як вважається, врятували мільйони життів у всьому світі, у тому числі в США. Однак у прагненні зупинити поширення дезінформації про щеплення, експерти визнають, що медична спільнота нерідко ігнорувала випадки реальних післявакцинальних реакцій, перетворюючи таких пацієнтів на вигнанців.

«Це не довгий Covid, і не тривога»

Лінді Айерс підозрює, що у неї так званий поствакцинальний синдром, саме про нього йдеться у дослідженні Єльського університету. Два роки тому вона була у прекрасній фізичній формі та отримала обидві дози Pfizer у вересні 2021 року. Вже за два місяці опинилася в інвалідному візку. Тривалий час симптоми пояснювалися психічними розладами, а згодом — тривалим Covid. Погіршення стану пані Айерс відбувалося настільки стрімко, що вона пошкодила зв’язки, втрачала свідомість і не могла стати на ноги.

Близько півтора року лікарі припускали, що в неї тривалий Covid, оскільки організм Айерс виробляв високий рівень спайкових білків. Згодом з’ясувалося, що в неї «реактивувався» вірус Епштейна-Барр, як і в багатьох учасників дослідження. У 2023 році у Ветеранському медичному центрі та в Університеті Стенфорда їй поставили діагноз «хронічна втома», вказавши, що ушкодження спричинені саме компоненами вакцини, які залишаються в організмі. Це підтвердило інформацію про те, що «засилля» спайкових білків у крові може підтримувати в організмі людей постійний стан запалення.

За словами Лінді, лікарі та дослідники не знайшли ефективної терапії, а вона самотужки намагається зберегти хоч якийсь рівень якості життя. Жінка більшу частину часу змушена проводити в ліжку, переживаючи напади болю та слабкості, коли тіло буквально відмовляється функціонувати.

«Я зовсім не противниця вакцинації, — наголошує вона. — Розумію, що чимало препаратів рятують життя. Але водночас ця конкретна вакцина серйозно зашкодила багатьом людям. Хотілося б, щоб це визнали, щоби лікарі приділяли більше уваги поствакцинальним проблемам і розробляли реальні ліки».

«Занепад здоров’я: кровотечі, анемія та порушення імунітету»

Такі самі відчуття — і в 43-річної Карі Понсе де Леон із Монтани. Після вакцинації препаратом Pfizer у 2021 році вона помітила, що на тілі з’явилися червоні плями, а рівень тромбоцитів різко знизився. За деякий час їй поставили діагноз гемолітична анемія та синдром Еванса — захворювання, яке сильно підриває імунну систему.

Схожим був досвід 42-річної Еріки Еверс з Айови. Попри сумніви, жінка погодилася на ін’єкцію Moderna, аби не втратити роботу та страховку, необхідну для лікування хронічних хвороб сина. Через день після уколу вона почала відчувати помутніння в правому оці, а ще за кілька днів у неї з’явився постійний дзвін у вухах, що призвело до часткової втрати слуху. МРТ засвідчила набряк у мозку, який може пояснювати й проблеми з зором, і tinnitus. Проте у великих клініках переконували: «Все це випадковість, вакцина безпечна та ефективна».

Тепер пані Еверс доводиться щомісяця робити дорогі ін’єкції в око, аби зупинити крововилив у сітківку. Її зір то поліпшується, то погіршується; вона постійно боїться прокинутись уранці і більше не побачити власних дітей.

«Лікарі не можуть або не хочуть офіційно пов’язати мій стан із наслідками щеплення, — каже вона. — Тож ми лишаємося сам на сам із нашими хворобами. Не можемо оформити інвалідність, адже офіційної причини не існує. Фактично нас просто залишили напризволяще».

Схожі свідчення дає і 57-річний технік із сервісного обслуговування Кемерон Сноуден з Індіани. Щоб підтримати дружину, котра працює у медичній сфері, він погодився на вакцинацію ще у 2021 році, не будучи скептиком. Але відтоді почав страждати на раптові порушення серцевого ритму та відчуття запаморочення. В легких випадках це проявляється дзвоном у вухах, у важких — «ніби серце ось-ось вибухне». Лікарі тривалий час не могли пояснити, чому він почав непритомніти навіть при легких фізичних зусиллях.

«Зараз я просто боюся лишатися вдома сам, — розповідає Кемерон. — Ніколи не знаєш, коли настане раптовий напад».

«Пошук істини: чи можна все списати на лонг-Ковід?»

Професор біології з Міннесоти, 39-річний доктор Тревор Кейлер, який називає себе «прихильником науки», теж вірив, що вакцинація — правильний вибір. Після щеплення Moderna він зіткнувся із низкою важких проблем: виснаженням, загальною слабкістю, нирковими тромбами, рабдоміолізом (розпад м’язової тканини, що призводить до перевантаження нирок), а згодом у нього з’явилася ще й катаракта. У клініці Майо насамперед думали про постковідний синдром, але доктор Кейлер впевнений, що корінь проблеми — саме в вакцині.

«Я був змушений узяти відпустку, бо не міг протриматися без відпочинку навіть пів години, — розповідає він. — Затуманення зору, слабкість — все це погіршувалось з часом».

Доктор зізнається: «Я хотів би, щоб лікарі відкрито визнавали, коли не знають точної відповіді, і уважніше слухали пацієнтів. Бо іноді пацієнтові важче повірити в «просто збіг» чи вислуховувати припущення про те, чого насправді немає. Постійні хибні діагнози остаточно вибивають людей із колії».

Висновок

Дані невеликої роботи Єльського університету свідчать, що може існувати раніше не відомий «поствакцинальний синдром». Він проявляється затуманенням свідомості, надмірною втомою, запамороченням, шумом у вухах і реактивацією сплячих вірусів. Хоча результати потребують масштабніших підтверджень, уже стає зрозуміло, що дехто стикається зі складними побічними ефектами вакцинації. В той час як мРНК-препарати дійсно захистили мільйони людей від тяжких наслідків Covid, тисячі американців почуваються «забутими» через власний сумний досвід, бо за офіційною версією більшість з них або «симулюють», або «страждають від довгого Covid».

Проте люди, які впевнені, що їх спіткала справжня післявакцинальна реакція, сподіваються, що свіжа хвиля досліджень приведе до чіткого розуміння і, зрештою, до належної медичної допомоги. Вони наголошують: вакцинація є важливим інструментом охорони здоров’я, але її побічні ефекти також потребують визнання й уважного вивчення, щоб нікого не лишили наодинці з проблемою.

Попередня статтяЛюди можуть заражати своїх котів пташиним грипом – дослідження
Наступна статтяВчені довели ефективність імунної дієти при синдромі кишківника
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.