Дослідження, опубліковане в журналі Gut Microbes, виявило залежність між тривалим споживанням йогурту та захворюваністю на рак товстої кишки відносно кількості біфідобактерій у пухлинній тканині.

Команда науковців під керівництвом Сатоко Угай з Жіночої лікарні Брігама в Бостоні провела комплексне дослідження. Вони використали метод проспективного когортного біобанку пухлинних випадків. Додатково залучили дані двох проспективних когортних досліджень для аналізу. Основною метою було з’ясувати зв’язок між вживанням йогурту та раком товстої кишки.
Результати та статистика
Під час спостереження за 132 056 особами дослідники задокументували 3 079 випадків раку. З них 1 121 випадок мав дані про тканинні біфідобактерії. Виявлено значиму різницю у зв’язку між споживанням йогурту та захворюваністю на рак. Коефіцієнт гетерогенності склав P=0,0002. Для біфідобактерій-позитивних пухлин відношення ризиків становило 0,80. Довірчий інтервал при цьому був від 0,50 до 1,28. Для біфідобактерій-негативних пухлин показник сягнув 1,09 з інтервалом від 0,81 до 1,46.
Науковці виявили особливий зв’язок для раку проксимального відділу товстої кишки. “Наші результати свідчать про те, що тривале вживання йогурту може знизити частоту виникнення біфідобактеріально-позитивного раку проксимального відділу товстої кишки (але не біфідобактеріально-негативного підтипу)”, – зазначають автори дослідження. Вони підкреслюють необхідність подальших досліджень. Потрібно з’ясувати механізми впливу йогурту на колоректальний канцерогенез. Профілактичний потенціал йогурту вимагає детальнішого вивчення.
Результати дослідження вказують на перспективний напрямок у профілактиці онкологічних захворювань. Регулярне споживання йогурту може стати важливим фактором у запобіганні раку товстої кишки. Однак механізм цього зв’язку потребує додаткового вивчення. Біфідобактерії можуть відігравати ключову роль у цьому процесі.