Дослідження проливає світло на психологію терпіння та нетерпіння

0
11

Терпіння та його антипод нетерпіння є ключовими аспектами емоційної регуляції, що визначають реакції людини на повсякденні труднощі.

by @freepik

Дослідниця Кейт Свіні з Каліфорнійського університету в Ріверсайді у своїх роботах аналізує терпіння як «чесноту, яку часто асоціюють із моральними якостями», однак акцентує, що «терпіння, можливо, не стільки показник доброти, скільки спосіб справлятися зі щоденними розчаруваннями». Її підхід зосереджений на вивченні терпіння як підмножини стратегій регулювання емоцій. У супутній теоретичній статті вона визначає терпіння як здатність керувати емоціями, викликаними нетерпінням.

Результати трьох досліджень, опублікованих у журналі Personality and Social Psychology Bulletin, показали, що нетерпіння найчастіше виникає у відповідь на затримки, які сприймаються як несправедливі чи недоцільні. Учасники експериментів розглядали різні сценарії, як-от пробки чи затримки на зустрічах, і оцінювали рівень свого нетерпіння та стратегії, які могли б допомогти з ним впоратися. Основними техніками були відволікання уваги, глибоке дихання або позитивне переосмислення ситуації.

Свіні і її команда виділили три умови, що створюють найбільше напруження: високі ставки (наприклад, затори дорогою на важливий захід), дискомфорт від очікування (відсутність відволікаючих факторів у чергах) і чітке усвідомлення відповідального за затримку. Водночас, тривалість затримки мала значення лише тоді, коли вона перевищувала очікування.

Особливий акцент зроблено на індивідуальних рисах учасників, які визначали їх здатність до терпіння. Люди з емоційною стабільністю, високим рівнем саморегуляції та здатністю до емпатії краще справлялися з розчаруваннями. Водночас ті, хто потребував структурованості й мав вищий рівень невротизму, частіше відчували значне нетерпіння.

«Наші початкові висновки підтверджують багато наших уявлень про терпіння та нетерплячість», — зазначає Свіні.
Вона наголошує, що подальше вивчення цих явищ може допомогти розробити ефективні методики емоційного регулювання, які сприятимуть підвищенню рівня терпіння в повсякденному житті.

Співавторами дослідження виступили аспіранти Джейсон Хоуз та Олівія Т. Караман. Інша теоретична стаття команди, що зосереджена на концептуальному аналізі терпіння, опублікована в журналі Personality and Social Psychology Review.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяЧи можуть пробіотики відновити порушену антибіотиками мікробіоту?
Наступна статтяЩо потрібно знати про защемлення нерва в нижній частині спини
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.