Більше рослинних білків знижує ризик серцевих захворювань

0
22

Високе співвідношення рослинного до тваринного білків пов’язане зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань, зокрема ішемічної хвороби серця.

by @freepik

Згідно з дослідженням, опублікованим в American Journal of Clinical Nutrition, високий рівень рослинного білка у співвідношенні до тваринного білка (P:A) знижує ризик серцево-судинних захворювань (ССЗ) і ішемічної хвороби серця (ІХС). Учасники з найвищим співвідношенням P:A (~0,76) мали на 27% менший ризик ССЗ і на 37% менший ризик ІХС, порівняно з групами з найнижчим співвідношенням (~0,24).

Дослідники, на чолі з Андреа Дж. Гленном із Нью-Йоркського університету, проаналізували дані понад 200 000 учасників трьох масштабних когортних досліджень, які тривали до 30 років. Виявлено, що підвищення співвідношення P:A, а також щільності білка (понад 20,8% добової енергії) асоціюється зі значним зменшенням ризику ССЗ (HR 0,72) та ІХС (HR 0,64). Учасники, які заміняли червоне та оброблене м’ясо рослинними білковими продуктами, демонстрували найкращі результати.

Зниження ризику ССЗ мало як лінійний, так і нелінійний характер, особливо на початкових етапах збільшення P:A. Проте не виявлено зв’язку між співвідношенням білків і ризиком інсульту (HR 0,98). Автори рекомендують підтримувати співвідношення білків P:A ≥0,5 для загального зниження ризику ССЗ і ≥0,76 для профілактики ІХС.

За словами авторів, “споживання рослинного білка у поєднанні з більшою щільністю білка може забезпечити додаткову користь для серцево-судинної системи”. Ці результати підкреслюють важливість зменшення вживання тваринних білків, зокрема червоного м’яса, у раціоні та підвищення ролі рослинних альтернатив у профілактиці серцево-судинних захворювань.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяШІ на основі МРТ всього тіла передбачає ризик смерті
Наступна статтяСекрет довголіття: 105-річна жінка розкриває прості правила
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.