Хвороби стравоходу залежать від психіки – нове дослідження

0
11

Психологічні фактори мають більший вплив на тяжкість симптомів при захворюваннях стравоходу, ніж об’єктивні оцінки, такі як кислотний рефлюкс і моторна функція стравоходу.

by @freepik

Хоча в Японії існують опитувальники, які оцінюють загальний психологічний стан, не було жодного, який був би специфічним для стравохідних симптомів. Тим часом у США в 2018 році було розроблено опитувальник Esophageal Hypervigilance and Anxiety Scale (EHAS), який оцінює специфічну для симптомів стравоходу гіперпильність і тривожність.

Прагнучи розширити використання EHAS, дослідницька група д-ра Акінарі Савади у Вищій медичній школі Осакського столичного університету розробила японську версію EHAS у співпраці з первинними розробниками. Для визначення надійності японської версії EHAS були вивчені результати обстеження 432 пацієнтів, які пройшли стравохідну манометрію в шести установах Японії. Незважаючи на незначні корективи, внесені для врахування культурних відмінностей, опитувальник продемонстрував валідність порівняно зі стандартизованими дослідженнями психічного та фізичного здоров’я.

Команда також дослідила кореляцію між результатами EHAS і тяжкістю симптомів у 113 пацієнтів з ахалазією стравоходу – захворюванням, що спричиняє утруднене проходження їжі до шлунку, та схожими захворюваннями. Було виявлено, що чим вищий бал за шкалою EHAS, тим інтенсивніше сприймаються симптоми.

“Використовуючи EHAS для кращого визначення стравохідних симптомів, на які впливають психологічні фактори, ми сподіваємося, що це призведе до відповідного лікування”, – зазначає доктор Акінарі Савада, Університет Осаки.

Результати дослідження були опубліковані в Journal of Gastroenterology.

Попередня статтяВчені виявили зв’язок між спортдобавками і психічними розладами
Наступна статтяАнтидепресанти можуть прискорювати деменцію
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.