Дослідження показало зв’язок між травмами мозку і креативністю

0
28

Нове дослідження вчених з Mass General Brigham підтверджує, що різні ділянки мозку, активовані під час творчих завдань, формують єдиний нейронний ланцюг. Аналізуючи функціональні МРТ (фМРТ) дані 857 учасників із 36 досліджень, науковці визначили цей ланцюг і виявили, що пошкодження мозку або нейродегенеративні захворювання можуть впливати на творчі здібності людини.

by @Frolopiaton Palm
“Які ділянки мозку є ключовими для людської креативності і як це пов’язано з наслідками травм мозку?”
– таким було основне питання дослідження, за словами Ісайї Клетеніка, доктора медичних наук. Команда під керівництвом Джуліана Кутше у співпраці з науковцями з різних інститутів проаналізувала патерни мозкової активності, щоб зрозуміти, як різні форми творчості, такі як малювання, письмо і музика, відображаються у нейронних зв’язках.

Важливим відкриттям стало те, що активовані під час творчості області мозку виявили негативний зв’язок з правим лобним полюсом, що відповідає за контроль та регуляцію поведінки. Це підтверджує гіпотезу про те, що для вияву творчості необхідно послаблення функцій самоконтролю.

“Щоб бути креативним, можливо, вам доведеться вимкнути свого внутрішнього критика”, – зазначає Клетенік.

Дослідження також демонструє, що при певних нейродегенеративних процесах можливе підвищення креативності. Це відкриває перспективи для розробки методів стимуляції мозкової активності з метою розвитку творчих здібностей. Хоча отримані результати ще не дають повного розуміння нейронних механізмів творчості, вони є важливим кроком до розширення знань про роботу мозку.

Ця стаття призначена лише для інформаційних цілей і не повинна розглядатися як заміна порад, наданих кваліфікованими медичними працівниками.

Попередня статтяДослідження довело зв’язок між депресією та фізичним здоров’ям
Наступна статтяБатьки уникають обговорення обов’язків, залишаючи це матерям
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.