Вчені з’ясували ефективність популярного методу знеболення

0
23

Американська академія неврології (AAN) провела систематичний огляд для оцінки ефективності епідуральних ін’єкцій стероїдів у лікуванні хронічного болю в спині, результати якого опубліковано у журналі Neurology 12 лютого 2025 року.

Епідуральні ін’єкції стероїдів передбачають введення кортикостероїдів у епідуральний простір хребта з метою зменшення болю.

“Хронічний біль у спині є поширеним явищем і може негативно вплинути на якість життя людини, ускладнюючи пересування, сон і участь у повсякденній діяльності”
— зазначає Кармел Армон, доктор медичних наук із Медичної школи університету Лома Лінда.

Аналіз 90 досліджень, що охоплювали 16-річний період, продемонстрував, що епідуральні ін’єкції можуть забезпечити короткочасне зменшення болю та інвалідності у пацієнтів із радикулопатією та спинальним стенозом. Радикулопатія виникає через защемлення нерва в хребті, тоді як спинальний стеноз характеризується звуженням простору навколо спинного мозку.

Для пацієнтів із радикулопатією встановлено, що епідуральні ін’єкції можуть сприяти зменшенню болю та втрати працездатності протягом трьох місяців. У порівнянні з контрольною групою, на 24% більше пацієнтів, які отримували лікування, відзначили зменшення болю, а на 16% більше повідомили про покращення працездатності. Для деяких пацієнтів ефект тривав до шести місяців.

При лікуванні спинального стенозу встановлено, що епідуральні ін’єкції здатні зменшити інвалідність, але не біль. Через три місяці після процедури на 26% більше пацієнтів повідомили про покращення працездатності, а через шість місяців — на 12% більше. Дослідження не охоплювали пацієнтів зі стенозом шийного відділу хребта, що потребує подальших наукових робіт.

“Наш огляд підтверджує обмежену ефективність епідуральних стероїдних ін’єкцій у короткостроковій перспективі для деяких форм хронічного болю в спині”
— зазначає Пушпа Нараянасвамі, доктор медичних наук із Медичного центру Бет Ізраїль Діконесс. Автори підкреслюють необхідність подальших досліджень для оцінки довгострокового ефекту терапії, впливу повторного лікування та його ефективності у відновленні працездатності.

Ця стаття призначена лише для інформаційних цілей і не повинна розглядатися як заміна порад, наданих кваліфікованими медичними працівниками.

Попередня статтяВчені розкрили механізм клітинної переробки жирів
Наступна статтяПопулярні контрацептиви можуть бути небезпечнішими, ніж вважалося
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.