Вітамін D і кальцій допомагають знижувати тиск у літніх людей

0
12

Дослідження показало, що добавки вітаміну D3 у поєднанні з кальцієм знижують систолічний та діастолічний артеріальний тиск у літніх людей із надмірною вагою, особливо за високих доз вітаміну D.

by @fidaolga

Метою роботи, проведеної під керівництвом Майї Раме з медичного центру Американського університету в Бейруті, було оцінити вплив різних доз холекальциферолу (вітаміну D3) у комбінації з кальцієм на показники артеріального тиску (систолічний — САТ, діастолічний — ДАТ). У дослідженні взяли участь 221 літня людина з надмірною вагою, які амбулаторно отримували одну з двох доз вітаміну D3 (600 або 3750 МО/день) разом із кальцієм. Спостереження тривало 12 місяців.

Результати дослідження продемонстрували, що в загальній групі учасників, а також у підгрупі високих доз, САТ і ДАТ суттєво знизилися вже через 6 місяців прийому добавок, і цей ефект зберігався через 12 місяців. У групі низьких доз спостерігалася схожа тенденція, проте зміни не досягли статистичної значущості. Особливо виражене зниження САТ було зафіксовано серед учасників з індексом маси тіла (ІМТ) >30 кг/м², тоді як зниження ДАТ спостерігалося лише за високих доз вітаміну D3.

Серед 143 учасників із гіпертонією (підвищеним артеріальним тиском) було зафіксовано зниження САТ і ДАТ незалежно від початкового рівня вітаміну D чи ІМТ. Однак при багатофакторному аналізі, який враховував різні змінні, включаючи дозу вітаміну D, саме ІМТ та базовий рівень САТ залишалися основними предикторами (чинниками прогнозу) зниження САТ через 6 і 12 місяців. Таким чином, хоча високі дози вітаміну D демонструють сприятливий вплив, доза сама по собі не була вирішальною у змішаних моделях.

Автори зазначають, що ці результати підтверджують потенційну користь вітаміну D у літніх людей із недостатнім його рівнем і гіпертонією. Зокрема, вони вказують, що подібні ефекти можна очікувати у пацієнтів із високим ІМТ, де вітамін D і кальцій допомагають знижувати артеріальний тиск. Проте, необхідні додаткові дослідження для підтвердження механізмів та довготривалих ефектів таких втручань.

Важливо!  Статистична інформація, представлена в медичних статтях, відображає загальні тенденції та не враховують особливості кожної окремої людини Індивідуальні обставини можуть суттєво відрізнятися. Завжди консультуйтеся з лікарем для прийняття персоналізованих рішень щодо свого здоров’я.

Попередня статтяДіабет: поширеність зросла вдвічі, лікування – недостатнє
Наступна статтяЯк розпізнати пневмонію у дитини взимку: ключові симптоми
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.