Вплив шуму в дитинстві пов’язаний з ризиками для психічного здоров’я

0
284

Дослідники з Бристольського університету (Велика Британія) виявили значний зв’язок між проживанням у дитинстві поблизу галасливих доріг та підвищеним ризиком розвитку психічних розладів, зокрема депресії, тривоги та психотичної поведінки. Результати дослідження були опубліковані в журналі JAMA Network Open.

Image by jcomp on Freepik

Дослідницька група проаналізувала дані про стан здоров’я понад дев’яти тисяч осіб, народжених у 1990-х роках, які проживали в різних міських, приміських і сільських регіонах Великобританії. Вчені ретельно збирали інформацію про рівень шуму та забруднення повітря навколо будинків учасників дослідження. Ці дані періодично оновлювалися: тричі в підлітковому віці та один раз у ранньому дорослому віці.

Кореляційний аналіз, проведений дослідниками, показав, що діти, які живуть поблизу жвавих доріг, що характеризуються високим рівнем шуму і забрудненням повітря, на 22% частіше стикаються з проблемами психічного здоров’я, такими як депресія, тривога і психотична поведінка, що включає такі симптоми, як нав’язливі думки і галюцинації.

Дослідники припустили, що забруднення повітря може викликати запалення в мозку, а постійний шум може порушити нормальний режим відпочинку, тим самим погіршуючи когнітивні функції. Поєднання цих екологічних стресорів негативно впливає на психічне здоров’я, що призводить до підвищення ризику розвитку психологічних розладів.

Попередня статтяВплив кофеїну на дофамін при хворобі Паркінсона
Наступна статтяШлюб знижує смертність від раку на 33%, показало дослідження
Фолюш Ігор
У 1998 році закінчив Львівський Інститут Фізкультури Кафедра фізичної реабілітації З 1998 по 2000 рік стажування в Istituto Di MedicinaDello Sport Di Roma З 2000 по 2007 рік працював фізіотерапевтом в Hospital Santa Maria della Stella (Orvieto) У 2007 році повернувся в Україну З 2007 по 2013 працював фізіотерапевтом в приватній педіатричній клініці «Віта Пуер» У 2013 році закінчив магістратуру в Мелітопольському інституті екології та соціальних технологій У 2014 заснував «Центр масажу доктора Фолюш» де і працює донині

Залишити коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.